To autorski debiut i pierwsza taka publikacja w Polsce. Twoje wsparcie pokryje koszty druku, redakcji i korekty tekstów. Mój wkład to oczywiście treść, przygotowanie zdjęć, skład i złamanie tekstów.

Treść jest gotowa w 99 proc. To dlatego, że z każdą rozmową pojawiają się nowe fakty, zdarzenia, o których nikt wcześniej nie wiedział. Pomnik warszawskiej Syrenki na pl. Hallera, pierwszy budynek z wielkiej płyty przy ul. Namysłowskiej i sieć podziemnych tuneli – to tylko część tajemnic osiedla Praga II, o których przeczytacie w książce.

Zanim jednak znajdziemy się w latach 50. czyli w czasach, gdy budowano osiedle, cofniemy się ponad 11 tys. lat, aż do pierwszych ludzkich śladów na Pradze… Czy historia osiedla może być tak bogata? Tak, a co ciekawe maczał w niej palce nawet Napoleon Bonaparte!

W książce znajdziemy niepublikowane wcześniej zdjęcia z domowych albumów, dawne plany i dokumenty odnalezione w zakurzonych teczkach miejskich archiwów, a przede wszystkim historie mieszkańców, którzy jako pierwsi zamieszkali w budynkach Pragi II.

 

To nie jest książka, która ma przynieść zysk. Za jakiś czas zapewne zainteresuje się nią prawdziwe wydawnictwo, ale dziś najważniejsze jest pierwsze wydanie. Dlatego proszę Was o pomoc.

 

Zebrane środki, czyli 20 tys. zł mają pokryć przede wszystkim druk i dystrybucje. Publikacja ma formę albumu (235x162mm) i jest zaplanowana na 5 tys. egz. Objętość to ponad 80 stron w wysokiej jakości druku (m.in. kreda matowa, zabezpieczenie lakierem). Z zebranych pieniędzy opłacę też korektorkę.

Jeśli się okaże, że udało się zebrać więcej niż założyłem, w pierwszej kolejności środki te zostaną przekazane na zwiększenie nakładu.