Archiwum Społeczne Osiedla Praga II to lokalny projekt, którego celem jest zbieranie fotografii, dokumentów i pamiątek związanych z osiedlem mieszkaniowym Praga II na Pradze-Północ.

Rodzinne spacery, czas spędzany na podwórkach i placach zabaw, ale też zwykłe codzienne obowiązki, takie jak zakupy czy szkoła. Jeśli posiadacie w swoich archiwach, albumach i szufladach zdjęcia, które przedstawiają codzienność osiedla Praga II prosimy o kontakt.

Jeśli macie możliwość, prosimy o przesłanie cyfrowej kopii fotografii, które chcielibyście przekazać do ASOP2. Skany powinny mieć format JPEG lub TIFF w rozdzielczości min. 300 DPI. Możecie też spotkać się z nami w bibliotece publicznej lub w administracji mieszkańców, zeskanujemy Wasze zdjęcia i zwrócimy oryginały.

Chcemy dotrzeć do prywatnych zbiorów, do fotografii na których zapisano życie osiedla w latach 50, 60 a nawet 90. Zdjęcie zrobione kilkanaście lat temu na podwórku czy na ulicy może nie mieć większego znaczenia, ale każdy, widoczny na zdjęciu element budynku, ławki czy piaskownicy, to mała historia, którą warto zachować.

W ramach projektu powstanie unikalna kolekcja fotografii wykonana przez pasjonatów, ale przede wszystkim zwykłych mieszkańców osiedla Praga 2, którzy tu mieszkali lub wciąż mieszkają.

Organizator:
Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Partner medialny:
Przegląd Praski

Partner projektu:
Fundacja „Praga Pomaga”